המדריך לעצמאי הלחוץ (אין באמת ממה) – שאלות ותשובות

המדריך לעצמאי הלחוץ (אין באמת ממה) -שאלות ותשובות

רוצים לדעת איך לנהל עסק קטן אבל דואגים ולחוצים? אין צורך, ריכזתי עבורכם מקבץ שאלות שראיתי בכל מני פוסטים בהם מורגש סוג של לחץ אז לא, אין צורך להילחץ, לא מדובר בחיים או מוות נכון? בואו ננסה לטפל בבעיה

שאלה: ההכנסה שלי ירדה משמעותית ואני רוצה לסגור את התיק אך אין מענה במס הכנסה מה עושים אני אובד עצות. 

תשובה: המענה הטלפוני הולך ונעלם ובמקומו באים פתרונות יעילים לא פחות. מה דעתכם על מערכת פניות מיוחדת בה תוכלו לפנות למחלקה הרצויה לשאול שאלות ואף לצרף קבצים? תכירו את מערכת פניות הציבור – או בקיצור מערכת מפ"ל שם תוכלו לקבל מענה לכל השאלות והדאגות. רק להמתין בסבלנות ולהתאפק, יש הרבה כמוכם, כאן ועכשיו זה רק אצל אמא.

שאלה: אני עוסק פטור וההכנסות שלי הם 2,000 ש"ח לחודש בממוצע מדוע שלחו לי פנקס מקדמות עם דרישת תשלום וגם דורשים ממני מקדמות ביטוח לאומי כל כל גבוהות 

תשובה: לא להיבהל, המילה דרישת תשלום לא אומר שזה סופי ובמיוחד כשמדובר במקדמות אין צורך להילחץ כי אם יתברר בדו"ח השנתי שההכנסה נמוכה אז אין מס וכל עודף המקדמות שנדרשת לשלם יוחזרו לחשבון הבנק, כולל ביטוח לאומי, בנוסף יש לדעת שאחוז מקדמות לא נקבע על סמך מדע מדויק ואפשר להתאים אותו למציאות.

שאלה: אני עובד מדירה שכורה אבל החשבונות לא על שמי כיצד אוכל לדרוש הוצאות אם שמי לא קיים במסמכים

תשובה: כדי לנהל עסק קטן מהבית חייבים להשתמש בחלק מהבית, אין עם זה שום בעיה, השם לא קיים אבל אתה משלם את החשבונות בכרטיס האשראי שלך וזה מספיק, ככלל דעו שכאשר אתם פועלים בצורה הגיונית בתום לב וניתן להסביר את הפעולה שעשיתם אין לכם סיבה לדאגה

שאלה: קיבלתי דרישה להצהרת הון  אני חושש שאפספס פרט או שאשכח ואז מה יקרה לי

תשובה: קודם כל בואו נבין שהצהרת הון זה לא דו"ח שנתי על הכנסות ואין קשר ביניהם, הצהרת הון זה יותר קרוב ל "סקר" שהרשות דורשת שנבצע. אי דיוק בפרטים הקטנים אינו מהווה בעייה ואם נשכח פרט לא מהותי אפילו בכמה אלפי ש"ח זו לא בעיה וניתן לבקש לתקן. מי שלא יצהיר על נכס משמעותי כגון דירה או סכום חסכון גדול עלול להיות בבעיה בהצהרות ההון הבאות, אנחנו בכל אופן לא נמצאים שם.

שאלה: אני עוסקת בשירותי משרד האם מותר לי לעסוק בשני עיסוקים שונים?  למשל יעוץ ואימון לנשים בהריון, מה עלי לעשות?

תשובה: אני מת על השאלות שיש בהן תחושה של היסטריה, סליחה, אנחנו לא חיים בעידן של עריצים אפלים ששולטים עלינו, אנחנו ב 2020  מותר לנו לעשות הכל כל עוד זה חוקי ולא פוגע באחרים אז ברור שאת יכולה לעסוק בכמה עיסוקים שאת רוצה בדיוק כמו כל הטייקונים שיש להם עשרות חברות שונות בתחומים שונים. את רק צריכה להיות מסודרת, פשוט מאוד. אפשר לעשות שני פנקסים אחד לעסק א' ושני לעסק ב' אך לא חובה, הכל לנוחות ולסדר שלך, תבחרי את מה נוח לך לעשות ותפעלי בהתאם, מבחינת הרשויות בכל מקרה התוצאה תמיד תהיה בסוף זהה גם אם יש הפרדה וגם אם לא. (הכוונה לרווח)

שאלה: ראיתי באחת הקבוצות מישהו שכתב שכל בעל עסק חייב שיהיה לו רואה חשבון או יועץ מס גם עוסק פטור. זה נכון? 

תשובה: כל בעל עסק ששואל את עצמו איך לנהל עסק קטן ומתחיל בתהליך זה רשאי שיהיה לו מייצג בעל תואר רואה חשבון או יועץ מס, רשאי אך הוא לא חייב, מי שאמר לכם שכדי לנהל עסק קטן יש לשכור שירות של רואה חשבון מנסה לגנוב את הדעת כדי להפיק רווח לעצמו ולקבוצת האינטרס שלו וזה לא יפה. ברור שככל שהעסק גדול ומורכב יש להיעזר באנשי מקצוע אולם עסק קטן יכול להתנהל גם לבדו, במיוחד עוסק פטור שאצלו אין צורך בזמן או בידע.

ואחרי שהבנתם קצת יותר על איך לנהל עסק קטן אתם קרובים יותר מתמיד להצלחה העצמאית העתידית שלכם, אל תשקיעו אנרגיות בדאגות וחששות כי אין על מה, תשקיעו בשיווק ובמכירות בעסק שלכם, זה הרבה יותר חשוב. שיהיה בהצלחה.

עם פרקטיקום ניהול חשבונות עצמאי לא צריך לחשוב יותר על איך לנהל עסק קטן אלא פשוט להתחיל ולעשות זאת! מעוניינים להתחיל בתהליך? מעולה! כבר עשיתם את חצי הדרך! הגיע הזמן לשלוט על העסק ולחסוך זמן וכסף רב. צרו עמנו קשר עוד היום בפנייה בטופס צור הקשר או במספר 052-2422912.