ייעוץ לפתיחת עסק קטן – כל מה שצריך לדעת

ייעוץ לפתיחת עסק קטן - כל מה שצריך לדעת

הרצון לפתוח עסק קטן נובע לא פעם מהשאיפה שלנו להיות חופשיים ממעסיקים המכתיבים לנו את זמן וקצב העבודה ולמי שלא מבין איך מתחילים ומעולם לא התעסק בניירת, יכול להילחץ מאוד מצמד המילים: ״פתיחת תיק עוסק פטור או מורשה״.

בתגובה האוטומטית שלנו אנחנו נמצא את עצמנו מבולבלים, חסרי כיוון ועייפים רק מהמחשבה של הדרך הלא ידועה שאנחנו צריכים לעשות עבור זה.

סיטואציה זו מובילה אותנו לפנות ישר לאיש מקצוע שיטפל לנו בכל המנהלות הללו במקום לעשות זאת בעצמנו.

כתוצאה מכך, נוצר מצב שבו העסק לא בשליטתנו ואנו מבזבזים אלפי שקלים בשנה עבור איש מקצוע שיעשה זאת עבורנו במקום לעשות זאת בעצמנו.

המטרה שלי במאמר זה להדגיש לכם את החשיבות שבניהול עסק בעצמכם באמצעות הדרכה וייעוץ לפתיחת עסק קטן.

תחילה אחדד את ההגדרה לעוסק פטור, שהוא כאמור כל עסק שמחזור המכירות הצפוי שלו לא עולה על כ- 100,500 ש״ח בשנה. להבדיל מעוסק מורשה שצריך לדווח כל חודשיים למע״מ, עוסק פטור מחויב לספק שני דיווחים שנתיים בכדי להוכיח שהוא לא פועל מעבר לתקרת זכוכית שלו – אחד למס הכנסה והשני למע״מ.

ייעוץ לפתיחת עסק קטן - התחילו לחסוך

אז לפני שאתם מביאים את הכסף שלכם למישהו אחר, הרי לכם הסיבות שבזכותן תוכלו להיווכח כי ייעוץ לפתיחת עסק קטן זה הצעד הנכון ביותר לחסוך אותו לדברים חשובים יותר:

 1. במידה ומדובר בעסק של ״one man show״, אין כלל התעסקות במשכורות לעובדים. ניהול חשבונות בסיסי עולה מאות שקלים בחודש ואלפי שקלים בשנה, גם כשמדובר בעסק קטן. 
 2. לא תצטרכו להתעסק בתוכנה לניהול חשבונות ולא ברישומים בספר תקבולים ותשלומים. (זה נכון רק לגבי עוסק פטור). כל שאתם צריכים לעשות זה רק להפיק קבלה ללקוח שקיבל מכם את השירות ולתייק בקלסר/תיקייה במחשב את כל המסמכים שקשורים לאותו הלקוח.
 3. בכדי לייעל את העבודה ולעשות סדר, ניתן להפיק חשבוניות באמצעות תוכנות אינטרנטיות אונליין. יש לכם את האפשרות להתנסות בהן לתקופת ניסיון ולאחר מכן לרכוש מנוי בעלות נמוכה. חשוב לציין כי בין 70 ל80 אחוז מהפעולות שלכם בעסק יכול להתבצע דרך תוכנה אינטרנטית המותאמת לכך ושהיא מאוד פשוטה לתפעול.

מהו ייעוץ לפתיחת עסק קטן? ומה היתרונות שלו?

 • ייעוץ לפתיחת עסק קטן יקנה לכם ידע דרך פעולות פשוטות שכל אדם שיש ברשותו מחשב יכול לבצע
 • בעלות חד פעמית תוכלו לקבל הדרכה מקצועית אודות כלל השלבים שעליכם לעשות בפתיחה וניהול העסק הקטן שלכם
 • מעבר להדרכה המקצועית, תקבלו ליווי מלא בכל שאלה או תהייה במהלך הדרך.
 • ניהול העסק בכוחות עצמנו עשוי להעשיר אתכם מעבר למוכר והידוע ולהעלות את תחושת הביטחון שלכם
 • תהיו הרבה יותר מודעים לדברים שקורים בתוך העסק ותלמדו מושגים חדשים אודותיו, כך שלא תגיעו למצב שבו אתם ״חוטפים חום״ בכל פעם שתקבלו מכתב ממס הכנסה או מביטוח לאומי
 • פנייה לייעוץ לפתיחת עסק קטן תדרוש מכם מינימום מאמץ מצדכם ומקסימום הצלחה
 • תקבלו שליטה מלאה ועצמאות על כל פעולה בעסק
 • לא תהיו תלויים באדם חיצוני שינהל אתכם וזה יתן לכם שקט נפשי רב
 • במקום לשלם כל שנה לרואה חשבון, תוכלו לחסוך כסף רב ולעשות זאת בעצמכם לאורך כל שנות פעילות העסק שלכם.

במסגרת הייעוץ לפתיחת עסק קטן אני מציע הדרכה שתיתן לכם ידע רב כיצד לעשות זאת בעצמכם תוך ליווי מלא שלי ווידוא שאתם עושים את כל הצעדים בדרך בצורה הנכונה. ניתן לבצע את ההדרכה באמצעות תוכנת הזום או במפגש פרונטלי של אחד על אחד.

פרקטיקום ניהול חשבונות עצמאי בהנחייתו של יועץ מס בנצי אשכנזי מציע מגוון רחב של שירותים לעצמאיים שיאפשרו להם לחסוך זמן וכסף רב בקלות וביעילות.

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים? צרו עמנו קשר עוד היום בפנייה בטופס צור הקשר או במספר 052-2422912.