מדריך לפתיחת עסק קטן באינטרנט

מדריך לפתיחת עסק קטן

איך לפתוח עסק עצמאי?

פעולת פתיחת תיק עצמאי אינה כזו מורכבת כפי שרבים חושבים.

יש 3 רשויות שחייבים ליידע אותם על עצם הפיכתנו לעצמאים:

מע"מ, מס הכנסה, ביטוח לאומי.

מע"מ הוא מיחיד שצריך לגשת אליו כדי לפתוח תיק אך מדובר בפעולה פשוטה.

יש להצטייד בתעודת זהות, צ'ק לדוגמא (או אישור על ניהול חשבון בנק). אם החשבון בבעלות של בני זוג אז יש להחתים את בן הזוג על טופס (קישור בהמשך)

את התיק במס הכנסה אפשר לפתוח דרך מערכת הפניות  של אתר רשות המיסים , יש לצרף בפנייה טופס 5329 מלא וצילום תז כמה מילים והמתינו לתשובה.

את תיק הביטוח הלאומי באתר האינטרנט. מומלץ להירשם לאיזור האישי כדי לחסוך הרבה ריצות ובירוקרטיה 

את התיק פותחים ע"י כניסה לטופס זה 

לאחר שלוש פעולות אילו אתם עצמאים. 

בהצלחה

מערכת פניות הציבור

כעת נכיר מושג חדש יחסית והוא מערכת פניות ציבור לקוחות של רשות המיסים ובשם הקיצור שלה מערכת המפ"ל. המערכת הזו הוקמה ושודרגה עוד לפני המגיפה אך השימוש שלה הופך כעת למשמעותי ויעיל ביותר לשני הצדדים.

כדי להשתמש במערכת לצורכי פתיחת תיק עצמאי יש למלא את השדות הרלוונטים שעליהם נעמוד מייד.

ראשית נבחר נושא ראשי והנושא הוא מע"מ, כי ברצוננו לפתוח תיק עוסק במע"מ, בנושא המשני נבחר ברישום ופתיחת תיקים, בתחום נבחר במידע בעניין אישי ובסוג הפונה – עצמאי.

בחלק הקל של הפרטים האישים נמלא את כל הפרטים שלנו, בפרטי הפנייה נבחר בפנייה לתחנת מע"מ ספציפית, לדוגמא מע"מ חדרה, בנושא נכתוב פתיחת תיק, בהודעה נרשום מכתב קצר ולעניין המתאר את בקשתכם לפתוח תיק מע"מ (שלום..אבקש לפתוח תיק….מצורפים המסמכים…בכבוד רב..). וכעת לחלק המעניין: מצד ימין למטה יש כפתור העלאת קבצים, שבעזרתו מעלים את הקבצים שסרקתם בפורמט PDF.  להלן הטפסים שיש להעלות (צירפתי קישורים בהמשך)

טופס 821 ומלא על כל פרטיו, סריקה של תעודת זהות כולל הספח, סריקת צ'ק או אישור על בעלות חשבון בנק, הצהרת בן זוג נדרשת רק כאשר לעוסק חשבון בנק משותף עם בן הזוג, חוזה קנייה/שכירות של מקום העסק רק אם רלוונטי, מי שעובד מהבית עושה קו אלכסוני וכותב עליו "עובדים מהבית".

כעת לגבי מילוי טופס 821 מדובר בטופס ובו שני דפים, הדף השני מיועד לחברות ושותפויות ולכן אתם העצמאיים היחידים תדפיסו רק את דף 1. הטופס ברור וקל למילוי אך אעמוד על כמה נקודות שתמיד מקפיצות שאלות לחדשים בתחום:

בשם העוסק ושם העסק רושמים בדרך כלל את אותו הדבר כלומר את השם המלא שלכם אבל אם כבר בחרתם לעסק שם אז לכו על זה ורשמו אותו בשם העסק. 

בסוג ישות סמנו יחיד. בכתובות מלאו את שלוש המקומות, בתיאור מלא של העסק יספיקו שתיים שלוש מילים קולעות ללא תיאורים ארוכים, במחזור שנתי משוער רשמו מה שאתם משערים שיהיה ממוצע לשנה. זה רק נתון סטטיסטי ולא מחייב כלל אז לא לחשוש ולא להתעכב, ובפרטי הנכס שבו מתבצעת הפעילות פשוט תשרטטו קו אלכסוני וכתבו בגדול "עובדים מהבית" (בהנחה שלא שכרתם או קניתם נכס למשרד), מי שעובד בחללים משותפים שירשום כנ"ל "עובד מהבית/חלל משותף". בסעיף עסק בהקמה להתעלם ולסיים ברישום תאריך שם העוסק וחתימה/חותמת.

קישורים לטפסים:

טופס 821:  https://www.gov.il/he/service/vat-821

אם שני בני הזוג בעלי החשבון לצרף טופס הצהרה זה: https://drive.google.com…… 

בנצי אשכנזי יועץ מס מוסמך ומנהל חשבונות ותיק מייסד פרקטיקום מציע שיטה חדשה לניהול העסק בקלות וביעילות! 

 פתחתם עסק חדש? אין טעם ללכת ישר לרואה חשבון וגופים אחרים. 

בעזרת הדרכה ניתן לעשות את הכל בעצמכם! רוצים לשמוע פרטים נוספים?

צרו עמנו קשר עוד היום בפנייה בטופס צור הקשר או במספר 052-2422912.