מחזירים את הנהלת החשבונות הביתה

מחזירים את הנהלת החשבונות הביתה

 

תחילה, נניח כאן את העובדה המאוד ברורה שקיים הבדל מהותי בין חברה גדולה לבן אדם עצמאי. עצמאי כאמור מתנהל ללא הנהלת חשבונות ויכול לעשות רישומים חד צידיים פשוטים בהם הוא רושם אך ורק הוצאות או הכנסות בעסק.

לעומת זאת, חברה בע״מ חייבת איש מקצוע שינהל את החשבונות בשיטה הכפולה, שיטה שמקורה באיטליה ותפקידה העיקרי הוא לתת לעסק תמונת מצב כללית אודות ההוצאות, הפעולות הפיננסיות, ההכנסות, הנכסים וההתחייבויות.

לפיכך, כל עסק מחוייב בניהול ספרים ייחודי שמתאים לו, כאשר העלויות עבור הניהול משתנות מעסק לעסק

אז מה קורה בפועל?

במציאות של ימינו, אם מדובר על חברה גדולה המצב די פשוט. ככל הנראה שישנה משרה קבועה של מנהל חשבונות ואולי מחלקה שאחראית לעשות זאת בשקיפות מלאה מול בעלי החברה. חברות אלה לא זקוקות לחברה חיצונית שתעשה זאת עבורן, אצלן קיים ניהול חשבונות עצמאי ויש להן את כל המידע החשבונאי, נתוני המכירות, תזרימי המזומנים, פרעון השיקים ועוד בכל זמן שהן רק ירצו.

אבל מה קורה בחברות קטנות – בינוניות?

לרוב חברה קטנה – בינונית שאצלה לא קיים ניהול חשבונות באופן עצמאי, תשלח את החומרים שלה למשרד חיצוני של רואי חשבון. במשרדים מסוג כזה קיימים מספר של עובדים שנותנים שירות למספר לא מבוטל של חברות, דבר אשר מסביר את העלויות הנמוכות שמשרדי הנהלת חשבונות לוקחים בדרך כלל על ניהול תיקים. 

מה קורה במצב שבו רוצים להיות חשופים לכל המידע?

אחד מהחסרונות הגדולים של ניהול חשבונות חיצוני זה שלעובדי ומנהלי החברה אין את הגישה המלאה לכל המידע. במצבים כאלה הם יכולים לנהל אצלם קבצי אקסל וליצור ״מעין״ מערכת כזו משלהם, או שהם נאלצים להתקשר למשרד ולהיות נתונים לזמנים שבהם יהיה נוח להעביר את המידע.

בנוסף לכך, מידע שהוא מעבר לכמה מע״מ החברה משלמת לא קיים במשרד חיצוני מאחר וזה ״לא התפקיד שלהם״, מה שהופך אותם ממנהלי חשבונות לרושמי חשבונות.

שני מצבים אלה גורמים לחוסר בקרה אמיתית בחברה, דבר שעלול להביא אותה לעיתים גם לאובדן שליטה.

כמו כן, בגלל שמדובר בחברה קטנה – בינונית גם העסקת מנהל חשבונות במשרה מלאה או בחצי משרה זה צעד שדורש אומץ ויכולת קבלת החלטות.

אז לכל מי שמאס בלהיות תלוי במשרד חיצוני או לא מעוניין להוציא סכומי כסף גדולים כל שנה בכדי להעסיק מנהל חשבונות אצלו בחברה – כאן בדיוק אני נכנס לתמונה.

למה אצלי ולא בבתי ספר להנהלת חשבונות?

בקורס הנהלת חשבונות מעשית שלי אני מלמד את העובד המיועד או את קרוב המשפחה של בעלי החברה שנבחר למטלה את כל מה שצריך לדעת בצעדים קטנים ומקצועיים. 

העובד לא ילמד להיות מנהל חשבונות סוג 2, אלא יקבל את כל המידע הטכני והידע הדרוש לו על מנת לעשות זאת על הצד הטוב ביותר.

לעומת בתי ספר להנהלת חשבונות שמלמדים את הדברים באופן תיאורטי, בקורס שלי עוברים את הכל באופן מעשי כך שכבר אחרי פגישה אחת ניתן להתחיל לעבוד.

כמו כן, המחיר עבור הקורס הפרטני אטרקטיבי יותר לעומת בתי הספר וכן זמני התרגול, הזמינות והיחס האישי הם ללא הגבלה משום שלאורך כל הדרך אני מנחה ומאמן את העובד את כל מה שהוא צריך לדעת.

אני מאמין שכל בעל עסק היה רוצה להיות בבקרה מלאה על כל מה שקורה בחברה שלו ולכן אני חושב שאין דבר יותר טוב מלהחזיר את הנהלת החשבונות הביתה. צעד שכזה הוא ללא ספק שינוי לעסק ואכן, שינויים בחיים מצריכים המון אומץ ותעוזה.

אבל עם יד על הלב תגידו לי… האם יש לנו ברירה?

אם המאמר הזה דיבר אליכם והייתם רוצים אפילו את השליטה החלקית של הנהלת חשבונות אצלכם – מלאו את פרטיכם מטה ואדאג לחזור אליכם ולתת לכם את המידע הכי מקצועי ואישי שתקבלו אודות תחום זה.

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים?

צרו עמנו קשר עוד היום בפנייה בטופס צור הקשר או במספר 052-2422912