ניהול חשבונות באופן עצמאי ב 2020

ניהול חשבונות באופן עצמאי ב 2020

שנת 2020 תהיה שנה רזה, לחלק גדול מהעצמאים ההכנסות ירדו משמעותית.

אחת ההשלכות תהיה בתשלום מס הכנסה: המס ששולם במקדמות לשנת 2020 יוחזר למשלם כולו או חלקו. גם שכירים שלא יעבדו שנה רצופה סביר מאד שתהיה להם זכאות להחזר מס (ראו את הדוגמא בתחתית המאמר)

עצמאים ששילמו מקדמות מספר חודשים יקבלו את המס הזה לאחר שיגישו את הדו"ח השנתי, אולם אם אתם יודעים בוודאות שהרווחים בשנת 2020 יהיה סביב 80,000 ש"ח או פחות מזה כל המקדמות יוחזרו לבנק כאמור.

שנת 2020 זו הזדמנות לכל העצמאים בעלי עסק קטן שחשבו אי פעם להפסיק לשלם למשרד חיצוני על הנהלת חשבונות בעסק שלהם ולעבור לתהליך של ניהול חשבונות באופן עצמאי כי:

  • העסק שלהם קטן והמבנה שלו פשוט 
  • כמות החומר בשקית שהם מעבירים למשרד החיצוני אינה גדולה, בחשבוניות הדיגיטליות אין צורך להדפיס העתקים לרואה חשבון ניתן לשלוח ריכוז בדף אחד, מלבד זאת יש מספר חשבוניות רכב, הוצאות משרדיות תקשורת וכדומה.-
  • הם לא מרגישים שהם מקבלים ערך מוסף משמעותי או תמורה מספקת בתשלום החודשי
  • אין להם עובדים שצריך להפיק להן תלושי שכר דוחות ניכויים

אם אתם עסק קטן ואתם נמצאים או מרגישים שמצב הנ"ל משתקף אצלכם כדאי לכם לחשוב על ניהול חשבונות באופן עצמאי ולהתחיל ולהתנהל לבד ללא גורמים חיצוניים, במיוחד עוסקים פטורים אך גם עוסקים מורשים שהעסק שלהם פשוט 

ניהול חשבונות באופן עצמאי – קל ופשוט

עם השנים המיתוסים שגודלים עליהם משפיעים על החלטות שאינן צריכות להיות מושפעות מפחדים, ולכן ודאי נתקלתם בסיסמאות כגון

שמעתי ש……… "איש מקצוע ישמור עליך מהרשויות" 

שמעתי ש…… "רואה חשבון יחסוך לך מס" 

שמעתי ש…… "הצהרת הון ראשונה קריטית ועדיף לתת לאיש מקצוע להגיש עבורי כדי לחסוך נזקים בעתיד….   

שמעתי ש…… "אם עוברים לחשבוניות דיגיטליות חובה לשמור על רצף של מספרי החשבוניות….

אם הקשבתם לכל סיסמאות ה"שמעתי ש" הרי ששמעתם קשקושים של מי שאינם אנשי מקצוע ואינם מבינים את חומר. אולם אם שמעתם זאת מאנשי מקצוע הרי שהקשבתם לתעמולה שמטרתה הפחדה לצרכים שיווקים. ככל שההיבט השיווקי חזק יותר כך העוצמה שתשמעו תהיה גדולה יותר אך אין ממה לפחד, ניהול חשבונות באופן עצמאי זה תהליך קל ומובן שחוסך לכם המון זמן והמון כסף

ניהול חשבונות באופן עצמאי לעסקים קטנים

רב העסקים הקטנים אינם משלמים מס כיוון שרק מסכום מסויים לשנה מתחילה מדרגת המס, הרי לא סביר שעצמאי שמכר שירותים ב ב 50,000 כל השנה והיו לו הוצאות של כ 10,000 הרי שהרווח שלו 40,000 וזו הכנסה חייבת אבל המס לתשלום יהיה אפס כי רק מסכום מסויים מתחילים לשלם מס ולכן גם איש מקצוע מנוסה ביותר לא יוכל לחסוך מס במקרה כזה כי אין מה לחסוך מ- אפס. 

כל הסיסמאות שמדברות על "הגנה מפי הרשויות" הן ריקות מתוכן, מי שעובד ומתפרנס ביושר אינו זקוק להגנה. ברשויות יושבים אנשים נחמדים ואדיבים בדיוק כמונו ותמיד הם נכונים לעזור גם במקרה של טעות תמימה, אנחנו (העצמאים) הלקוחות של הרשויות וכך צריך להסתכל על זה.

ניהול חשבונות באופן עצמאי בדרך שלך!

לאחר ההדרכה שלי בשתי פגישות, הנחייה וייעוץ על ניהול חשבונות באופן עצמאי תוך כדי תנועה עד לדו"ח השנתי תוכלו לשלוט בעסק שלכם, לישון בראש שקט ולהרוויח אלפי שקלים בשנה עם ניהול חשבונות עצמאי בדרך שלך!

עובדים שכירים – פרקטיקום הכינה במיוחד בשבילכם דף עזר לחישוב החזר מס.

הקליקו לצפייה – > דף עזר

יש לכם שאלות? בשמחה, כנסו למאמר בפייסבוק כאן וכתבו את שאלתכם בתגובות.