איך פותחים עוסק פטור

פתיחת תיק ורישום עוסק פטור

השלב הראשון בפתיחת תיק עוסק פטור הוא להגיע למשרדי מע"מ למלא טופס לכשיגיע תורכם יזהו אתכם ע"י תעודת זהות ותקבלו תעודת עוסק. שמרו על שם המשתמש והסיסמא שתקבלו זה יחסוך לכם הרבה זמן בהצהרת עוסק פטור. מרגע זה סיימתם את הרישום אתם עסק שיכול להתחיל לעבוד בפורמט קומפקטי ופשוט.

 להבדיל מעסקים מורכבים יותר כמו קימעונאים העוסקים הפטורים אינם צריכים להתאמץ יחסית כדי לנהל את החשבונות. עוסק פטור לא חייב ברישום המסמכים בתכנת הנהלת חשבונות ולא חייב ברישומם בספר תקבולים ותשלומים. החוק דורש ממנו להפיק קבלה (או חשבונית עיסקה) בעת קבלת תקבול מלקוחותיו. ולתייק בקלסר בצורה מסודרת וברורה את מסמכי ההוצאות  (דלק משרדיות וכו').

השלמת רישום במס הכנסה וביטוח לאומי 

מרגע שקיבל תעודת עוסק פטור יש להודיע למס הכנסה וביטוח לאומי. אפשר לגשת פיזית או לעשות זאת מהמחשב.

לפני שאתם הולכים בדקו באתר האינטרנט מה שעות קבלת קהל ובאיזה ימים כדי לא להגיע לחינם, (הן למס הכנסה והן לביטוח לאומי יש ימים ושעות משלהם). 

כשתשבו מול פקיד הגביה תוכלו לשאול שאלות וזו הזדמנות מצוינת לקבלת מושגים ותובנות. 

לפתיחת תיק מס הכנסה באינטרנט הדפיסו טופס מלאו אותו ושלחו דרך מערכת הפניות באיזור האישי. לא נרשמתם? בצעו רישום לקוח חדש

לגבי ביטוח לאומי הירשמו מכאן 

וכעת מה שנשאר לכם זה להדפיס פנקס קבלות בבית דפוס ולהתחיל לעבוד. 

תחילת עבודה ורישומים

עכשיו הגענו לשלב של ניהול עוסק פטור, עדיף להשתמש בתכנה דיגיטלית מהסיבה שיש שם אפשרות לקלוט ולסדר את ההוצאות כך שבסוף השנה התכנה תראה לכם דוח של הכנסות הוצאות ומה הרווח. זה מאד נוח ולא יקר וחלק מהחברות מאפשרות שימוש מהנייד ללא תוספת עלות. אך כאמור אפשר להסתדר עם פנקס ידני וגיליון EXCEL למי שמעדיף כך בכל מקרה כאשר אתם חושבים על ניהול עוסק פטור חשבו איך אתם יכולים להתנהל באופן הטוב והנכון ביותר..

זכרו כאשר מדובר על ניהול עוסק פטור ברוב המקרים הרווח של עוסק פטור לא מגיע לחבות מס מה שחוסך התייעצויות וישיבות  אסטרטגיות מיותרות. במס הכנסה קיימת אפשרות להגיש דוח שנתי מקוצר ויש גם לשכות הדרכה ללא תשלום נצלו זאת, אתם כבר בשלב של ניהול עוסק פטור ולכן אין צורך להשתולל ולשלם אלפי שקלים למייצגים כי אין הרבה מה לעשות, מספיקה לכם הדרכה חד פעמית ומשם תמשיכו לבד כמו גדולים. אבל במקביל תשאפו לגדול ולעבור את המשוכה לעוסק מורשה.

מדריך לפתיחת עוסק פטור מספק הדגשים חשובים נוספים על פתיחה וניהול עוסק פטור. הנך מוזמן/ת לקבל הדרכה ולחסוך אלפי שקלים בעתיד למידע נוסף 052-2422912