פתיחת עסק עצמאי קטן – איך מתחילים?

פתיחת עסק עצמאי קטן - איך מתחילים?

חלומם של רבים הוא להפוך ביום מן הימים לעצמאי, ובכל זאת, עדיין רבים חוששים מהצעד הזה. מצד שני יש את מי שכבר עבר את השלב של החששות והלבטים והתגבר עליהם, יש לו את התעוזה והוא פשוט יצא לדרך. 

היום נדבר על פתיחת עסק עצמאי קטן, עסק שיתחיל בקטן מתוך כוונה לגדול כמובן.

הדבר הראשון שיש להתמודד מולו זה כל הנושא של פתיחת תיק ברשויות. 

להתמודד אמרנו? האם מדובר באתגר שיש להתמודד מולו? מדוע סוגיית הרשויות מקבלת מקום כל כך משמעותי והאם זה מוצדק לבזבז הרבה אנרגיה שליליות כאילו מדובר במטלה מתישה ומסורבלת, בואו נבהיר את הסוגיה ונעשה בה סדר.

פתיחת עסק עצמאי קטן – ההתחלה

ראשית, הליך פתיחת עסק עצמאי קטן כמו כל עסק או חברה בע"מ מתחיל ברישומו ברשויות המיסים, או מה שנקרא בקיצור פתיחת תיק. זהו אירוע חיובי ומשמח, התחלה חדשה ויציאה לדרך עצמאית חדשה וכך צריך להסתכל על זה. מדובר בהליך מועיל שילמד וייתן לכם ערך. אין צורך לבלוע את כל הסיפורים והמיתוסים בעלי הקונוטציות השליליות שמספרים בקשר לרשויות ולקבל אותם כאילו מדובר ב "עובדת חיים". ממש לא, אילו לא פני הדברים וזה לא נכון. במעמד פתיחת עסק עצמאי קטן אם זה במע"מ, מס הכנסה או ביטוח לאומי ניתן לקבל מידע שיענה על שאלות וכמובן חשוב לשאול את הנציג שאלות רלוונטיות. 

כשפותחים תיק עצמאי ברשויות הדבר זהה להצטרפות של לקוח חדש והיחס בהתאם, אתם הלקוחות שאמורים לקבל שירות ויחס הוגן ולכן, יש להפסיק עם הגישה החשדנית כאילו מדובר במי שמעתה יעקב אחרי כל צעד שתעשו ויחפש אתכם. מדובר במיתוסים שעברו בתורשה עם השנים אך אין להם קשר למציאות. יש מי שדווקא מרוויח מהחששות שקיימים בקשר לרשות המיסים ואילו אנשי מקצוע שההיבט השיווקי אצלם חזק.

מי שאצלו החששות חזקים והוא אינו יכול לעמוד בזה יוכל כמובן לפנות למייצג שיפתח עבורו את כל התיקים ברשויות וייצגו בתשלום, לצערי לא אוכל לסייע למי שסובל מפרנויית הרשויות.

פתיחת עסק עצמאי קטן – פתיחת התיק

פתיחת תיק בכל אחת מהרשויות אורכת מספר דקות, לאחר מכן המגע היחידי הוא באינטרנט ופעם בשנה בעת הגשת הדוח השנתי כאשר אתם מוסרים את המקור ומקבלים חותמת על ההעתק. 

מי שמתנהל בצורה מסודרת לא שוכח לדווח בזמן את השוטף או את השנתי אין לו סיבה לפגוש את הרשויות וגם אין סיבה להילחץ כאשר מגיע מכתב כלשהו ממס הכנסה מע"מ או ביטוח לאומי, ברב המקרים מדובר בנושא סטנדרטי שהטיפול בו פשוט ואפשר לפנות ולטפל ללא צורך להגיע למשרדים. 

אם קיבלתם דרישה לתשלום שאינה מובנת או קנס כנראה שעשיתם שגיאה בדרך וגם אם אתם בטוחים שלא נעשתה שגיאה תמיד ניתן לפנות דרך מערכת הפניות באינטרנט ולקבל תשובה. מי שלא יכול להירדם בלילה יוכל לגשת לקבלת קהל כמעט בכל יום רק בדקו לפני שאתם יוצאים  (מס הכנסה ומע"מ – אין קבלת קהל ביום שלישי)

פתיחת עסק עצמאי קטן – אין מה לחשוש מביקורת

לגבי ביקורת יש לדעת שמדובר באירוע שקורה לעיתים נדירות ואין מה לחשוש ממנו אם לא נעשתה פעולה שאינה תקינה. בדרך כלל מדובר בביקורת של ניהול ספרים בה שני מבקרים מגיעים לעסק במטרה לוודא שבעל העסק עובד נכון, לדוגמה, קבלות וחשבוניות תקינות, תוכנה מאושרת, רישומים תקינים, אך לא מעבר לכך, הדבר דומה לביקורת שוטר תנועה בנבדק רשיון נהיגה רישוי רכב וביטוח בתוקף. עסקים קטנים שמתנהלים בצורה מסודרת יכולים להרגיש בטוח ולהסיר דאגות מלבם.

פרקטיקום ניהול חשבונות עצמאי תשמח לעזור לכם בתהליך פתיחת עסק קטן שיחסוך לכם המון זמן והמון כסף. צרו עימנו קשר עוד היום בפנייה בטופס צור הקשר או במספר 052-2422912 ונשמח לעזור.