הנהלת חשבונות מעשית לעסק קטן

לימוד הנהלת חשבונות מעשית - כל מה שאתם חייבים לדעת

הנהלת חשבונות וראיית חשבון הוא הנושא הניהולי והמהותי בכל עסק.

כשמדובר בעסקים קטנים  שכירה "אוטומטית" של שירותי משרד רואה חשבון, אינה בהכרח הדבר הנכון לעשות.

עסקים קטנים בתחילת דרכם יוכלו לנהל בקלות את נושא הנהלת החשבונות אצלם.

המושג "הנהלת חשבונות" עלול לבלבל,  אצל עסקים קטנים אין ממש הנהלת חשבונות וכשמבינים את זה הכל נהיה פשוט.

בפרקטיקום שילבתי שנים של ניסיון לצד הדרכה למנהלי חשבונות, לפיתוח קורסים קצרים וממצים פלוס ליווי, המכשירים את בעל העסק, פקיד/ה בחברה, לבצע הנהלת חשבונות שוטפת בעצמם.

לעסקים קטנים  הלימוד כולל הכנת דו"חות לרשויות המס כבונוס כך שעסק קטן יוכל להתנהל ללא תלות ברואה חשבון או יועץ מס.

הקורסים מובנים ומועברים תוך התאמה עצמית ללקוח על פי צרכיו ליעילות הלמידה שלו.

כיצד ההדרכות לעסקים קטנים מועברות?

לימוד הנהלת חשבונות מעשית לעסקים קטנים הוא למעשה הדרכה שאורכת כ- 3 שעות ומועברת במשרד, בזום או בבית / בעסק על פי בחירתו של בעל העסק, באופן יסודי, פשוט ובגובה העיניים. הלימוד כולל את כל הדברים שיש לבצע בעסק קטן בתחום הנהלת החשבונות וההתנהלות מול הרשויות.

בסיום ההדרכה, בעל העסק או מי מטעמו יכולים לבצע את ניהול החשבונות בעצמם. וזה לא נגמר שם, לאחר מכן, אני מלווה אותם בשאלות ומידע נוסף".

מהם התכנים המועברים בהדרכה ללימוד הנהלת חשבונות מעשית?

הנהלת חשבונות לעסקים קטנים יכולה לעתים לבלבל, אבל כשמבינים מה הדברים שיש לעשות זה מאוד פשוט וכמעט לא מצריך התעסקות או עבודה. 

במהלך הדרכת ההכשרה של 3 שעות אני מלמד את כל מה שעסק קטן צריך לדעת: מפתיחת תיק דרך טיפול בחשבוניות והוצאות, מקדמות, מע"מ וביטוח לאומי וכן תקשורת עם הרשויות ועד להכנת הדו"חות השנתיים.

 אני מלמד בהרחבה לגבי כל מה שחשוב ושצריך לדעת לעשות בפועל, בלי תיאוריה, רק את מה צריך לעשות,  ישר ולעניין.

במקרה של עוסק פטור, ההדרכה פשוטה יותר, אין לו חובה לרישום שוטף אין לו כמעט דיווח לרשויות חוץ מפעם בשנה, עליו להפיק קבלה ללקוח ולהיות מסודר עם החומר בקלסר.

"במקרה של עוסק מורשה, העבודה השוטפת היא אחת לחודשיים, לשבת ולרשום את כל ההוצאות שהיו: חשבוניות דלק, משרדיות, פרסום, וכו', כשהתוכנה עושה 90% מהעבודה. התוכנה מראה לו כמה מע"מ ומקדמות לשלם והוא נכנס לאתר האינטרנט עם תעודת הזהות שלו ומשלם בכמה קליקים, זה אורך כ 10 עד 20 דקות .

מה השרות שלי כולל לעסקים קטנים?

אני  מנחה אותו צעד אחד צעד דרך החשבונות ומראה לו תוך זמן קצר איך הוא יוכל לבצע הכל בעצמו. איני נפרד ממנו, אלא נשאר ברקע ע"י תמיכה. בסוף השנה, כשהוא צריך להגיש את הדו"ח אבצע זאת יחד איתו, כך שבשנים הבאות יידע לעשות זאת בעצמו. הוא יקבל קובץ מסודר עם כל המידע, מונגש ברור ופשוט, וכולל תשובות לשאלות שעולות בשוטף.

הלקוחות שלי מקבלים שני שירותים במחיר של אחד: גם הנהלת חשבונות וגם הדרכה לבצע זאת מעתה והלאה בעצמם. הם יכולים לרכוש 'בנק שעות' ולהשתמש בשירותים ספציפיים שלי, במקרים בהם אין להם זמן לבצע הנהלת חשבונות או דו"חות בתקופה מסוימת, אני תמיד זמין עבורם.

במסגרת הלימודים לניהול עסק קטן תקבלו ידע רב כיצד לעשות זאת בעצמכם תוך ליווי מלא שלי ווידוא שאתם עושים את כל הצעדים בדרך בצורה הנכונה. 

אני לא נפרד מכם לאחר ההדרכה.

פרקטיקום ניהול חשבונות עצמאי בהנחייתו של יועץ מס בנצי אשכנזי מציע מגוון רחב של שירותים לעצמאיים שיאפשרו להם לחסוך זמן וכסף רב בקלות וביעילות.

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים? צרו עמנו קשר עוד היום בפנייה בטופס צור הקשר או במספר 052-2422912