ניהול חשבונות ביתי – כל מה שצריך לדעת

ניהול חשבונות ביתי - כל מה שצריך לדעת

רבים מבעלי עסק קטן אינם זקוקים למשרד שכן כלי העבודה העיקרי שלהם הוא המחשב. הם יכולים לעבוד מהבית ולנהל ממנו את את העסק שלהם, אולם אם העסק בבית איך זה מתנהל מבחינת הנהלת החשבונות ? 

ניהול חשבונות ביתי  – מתחילים!

האם ניהול חשבונות ביתי אפשרי? במה הוא כרוך, מה ההשלכות, מה היתרונות או החסרונות?

ראשית, אפשר ומותר לנהל את החשבונות מהבית. הבית ישמש גם לצרכים עסקיים ולא רק למגורים, כעת יש להחליט היכן למקם את ה”משרד” שלנו, האם בחדר אחד שאותו נבחר כחדר לעסק או שאולי נבחר בפינה שהיא חלק מחדר אחר בבית, בכל אופן שנבחר אין זה משנה את המהות, בכל מקום שנחליט שם יהיה המשרד ומאותו רגע אחוז מסוים מהשטח ישמש את המשרד. (עוד מעט נחזור לאחוז מסוים זה) כאשר יש לכם עסק ביתי הוצאות הדלק הרכב והנסיעה אינם קיימים או שעלותם תהיה נמוכה. בנוסף אין הוצאות בגין שכירת משרד וכל הכרוך בהן, אין צורך בביגוד והופעה וכן ישנם מקרים בהם החיסכון מגיע עד לנושא של טיפול בילדים ובייביסיטר.

מה המשמעות של החיסכון בהוצאות? פחות הוצאות משמעו נשאר רווח גדול יותר. 

איך מתייחסים להוצאות הבית? 

כמו שאתם מתארים לעצמכם, חלק מההוצאות של הבית יש לשייך לעסק. בדומה לתשלום בגין שכירת משרד או שכירת שטח בחלל עבודה. אמנם יש קושי לאמוד במדויק את אך גם מסי עירייה וחשמל למשל יש לקחת בחשבון. תסכימו שחלק שייך להוצאות עסק כי אנחנו משתמשים בחלק מהבית.

נניח שפינת העבודה של העסק הביתי תופשת כ – 25% מהדירה, במצב זה ישנו כלל שאומר שגובה ההוצאה יהיה בהתאם לאחוז השימוש. ולפי הדוגמא של 25% נוכל לנכות רבע מתשלום הארנונה, רבע מתשלום וועד ורבע מהחשמל והמים.

אם לדוגמה סך ההוצאות של הבית עמד על 12,000 ש”ח בשנה הרי שניתן לנכות הוצאות של 3000 ש”ח לפי האחוז היחסי שקבענו. יש להציג בדוח רווח והפסד שנתי (המצורף לטופס 1301) סעיף  שנקרא השתתפות יחסית בהוצאות בית בסך 3,000.

אצל מי שיש לו עסק קטן כגון פרילנסר ניהול חשבונות ביתי הוא פשוט במיוחד.

כיום ניתן לרכוש תוכנות לניהול חשבונות בעלות נמוכה בת כמה עשרות שקלים לחודש, תוכנה זו תסדר ותארגן עבורכם את כל ההכנסות וההוצאות והדוחות לתשלום לרשויות.

בעזרת הדרכה קצרה תוכלו גם לשלוט בעסק ולחסוך סכומים משמעותיים בעתיד.

מוזמנים להתייעץ  052-2422912

מעוניינים בייעוץ בתהליך של ניהול חשבונות ביתי? פרקטיקום ניהול חשבונות עצמאי תשמח לסייע לכם לשלוט על העסק מהבית ולחסוך המון זמן והמון כסף! 

צרו עמנו קשר עוד היום בפנייה בטופס צור הקשר או במספר 052-2422912.